KONST / Litografier / Färglitografi 10313087
nr 1031 3087
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), badflickor, 205/360, signerad, motivet: 41x64
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 18 april 2016
kl 19:30:25
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman